Responsywność strony internetowej

strony-img-396.jpg

Responsywność strony internetowej jest inaczej jej zmienianiem się do niestandardowych rozdzielczości i rozmiarów ekranów.

W dobie powszechnie stosowanych urządzeń mobilnych, które są użytkownikom sieci jako narzędzia do surfowania, responsywność strony internetowej jest tak jej ważną cechą. Co ważne algorytmy wyszukiwarki

Google sprawiają, że witryny, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych są wyżej pozycjonowane. Google stworzyło nawet specjalne narzędzie, które pozwala na przetestowanie responsywności witryny. Jeszcze parę lat temu ostatnie były tak zwane mobilne wersje stron. Obecnie to witryny responsywne są najbardziej znaną i co ważne uniwersalną formą stron internetowych skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych.


Blog o podobnej tematyce: https://wle.pisz.pl/servr


Tego rodzaju witryny internetowe zawsze stosuje się równie wygodnie. Bez względu na to, czy użytkownik strony internetowej korzysta z telefonu komórkowego, tableta, czy i innego urządzenia. Wersje mobilne nie były aż tak uniwersalne jak strony responsywne.