Jak zmienić swoje podejście do znajomych z pracy?

swoje-img-69.jpg

Nasi współpracownicy potrafią skutecznie wyprowadzać nas z pewności, jednocześnie często nie widząc w sobie problemu. Mogą w naszych oczach być irytujący, głupi albo leniwi i wszystko to oddziałuje na sposób, w który ich odbieramy, ale także, w jaki idzie nam praca u ich boku. Jeśli nie jesteśmy w stanie znieść naszego stanowiska przez kogoś, z kim musimy pracować, dobrze jest spróbować zmienić o nim zdanie.

Jeśli nie jesteśmy w okresie po prostu przejść obojętnie obok wad naszego współpracownika, a rozmowy nie pomagają, dobrze jest popracować nad sobą. W celu nie chcemy zmieniać pracy przez jedną niewłaściwą osobę. Zacznij więc zajmować się na pozytywach, o ile oczywiście jesteś w stanie jakieś znaleźć. Być może dana osoba mimo wszystko jest niezwykle pomocna albo świetnie obsługuje narzędzia, którymi posługuje się na co dzień w pracy. Dostrzeżenie ich nie tylko sprawi, że łatwiej będziemy taką osobę znosić, ale do tego zrozumiemy jej przydatność i dowiemy się, na jakim polu dobrze jest ją wykorzystać.

Inne artykuły: https://www.korektor.waw.pl/redakcja-techniczna-co-to-jest/

Dobrze jest i nie oczekiwać. To bardzo trudne, bo większość z nas ma konkretne oczekiwania wobec osób, z którymi pracujemy, jeśli jednak postaramy się z nich odciąć, będziemy w stanie spojrzeć na daną osobę zupełnie neutralnie, ignorując to, czy wpisuje się w nasze standardy, czy nie. Być chyba to, że coś nam się w niej nie podoba, nie oznacza od razu, że jest zupełnie bezwartościowa.